Cmimi: Nga Tek

Shitet Vile 3 Kateshe,Next to Valamar:

Durres - Durres - Hamallaj
400 000€
EuroEstate
Euro Estate
0694030502

Pershkrim

Print Friendly, PDF & Email

Shitet super Vilë Individuale tek Next to Valamar. Eshtë ndër projektet më të mëdhaja, jo vetëm në Shqipëri, por edhe në rajonin e Ballkanit, me një sipërfaqe totale prej 350’000m2 (35 ha) dhe sipërfaqe ujore 38’400m2, i pozicionuar në Hamallaj, në zonën e Gjirit të Lalëzit. Ofron cilësi të lartë të përcaktuar nga EUROCODE, me ndjekje rigoroze të 10 standardeve evropiane për dizajnin strukturor. Investimi ka në përbërje hapësira të dedikuara për terrene sportive, pishina, Aquapark, Marine Port dhe faciliete të shumta për t’iu dhuruar një jetesë të qetë, larg zhurmës dhe kaosit të përditshëm të qyteteve. Kompleksi ofron izolim termik, teknologji të lartë, siguri të plotë me sistem të dixhitalizuar si dhe një arkitekturë moderne dhe tepër funksionale. Distanca nga Tirana është 40 Km, 35 km nga Aeroporti i Rinasit “Nënë Tereza”, dhe 23 km nga Porti i Durrësit. Brenda kompleksit do të jetë e aksesueshme lëvizja tokësore për mjetet motorrike, ndërsa nga uji lëvizja do të mundësohet nëpërmjet varkave dhe motorrvarkave, gjithashtu edhe biçikleta uji. Shërbimet: Aquapark, Pishina, Marine Port, Bar, Restorant. Facilitete: Plazh Privat, Port Ankorimi për mjete lundruese, Parkim i dedikuar, Korsi biçikletash, Ambiente sportive. Një ndër pikat e forta të këtij projektit është kanali, i cili lidh në mënyrë natyrore detin me pjesën e brendshme të kompleksit, që gjithashtu siguron një sistem ekologjik për drenimin dhe mbledhjen e ujërave siperfaqesore të të gjith rezidenceëës, siguron akses të drejtëpërdrejtë në çdo pronë, përveç pronave që janë krah tij, për çdo banesë në rezidencë i aksesohet një post parkimi ne kanal. Menaxhimi i ketij kanali do të jetë i ndryshëm nga menaxhimi i rezidencës, kontrolli i kanalit do të bëhet me pika vrojtimi në fillim dhe në fund të tij.Do të jetë një destinacion rekreativ për individët dhe familarët që dëshirojnë të shijojnë natyrën rrethuar me pisha të buta dhe të egra ku ofrohet siguri, cilësi e lartë ndërtimi dhe infrastrukturë. Projekti është konceptuar në një mënyrë të tillë që ta gjejë veten, dhe një çift i ri, edhe një familje e madhe. Në kompleks do të gjeni hapësirën e dedikuar e cila do të krijojë përputhshmëri me kërkesën tuaj. Vila T2 Vila ka sipërfaqe fizike 155 m2, e cila organizohet në Sallon, ambientin e ngrënies, këndin e gatimit, të cilat janë të aksesueshme me verandën. Në të njëjtin kat kemi një tualet dhe një dhomë gjumi. Kati i dytë është i organizuar në dy dhoma gjumi, ajo matrimoniale me dalje në verandë, dhoma e gjumit e fëmijëve dhe një tualet. Kati nëntokë i kësaj vile mund të shfrytëzohet si ambient Teknik. •Specifikime teknike: Sipërfaqe e brendshme……………………………..155 m² Sipërfaqe kati 0................……………………………..72.90 m² Sipërfaqe kati 1................……………………………..82.10 m² Sipërfaqe verande……………………………………. 35.70 m² Sipërfaqe nëntoka…………………………………… 100.70 m² Sipërfaqe oborri….…………………………………… 380 m² Sipërfaqe parcele……………………………………....478 m² Cmim:400.000 Euro Ne faze suvatimi

Detaje

Updated on October 26, 2017 at 1:40 pm

  • IDProperty ID: 1576
  • Cmimi: 400 000€
  • Siperfaqe: 478.00 m²
  • Dhoma gjumi: 3
  • Tualetet: 2
  • Cmimi/m2:
  • Adrese: Gjiri i Lalzit
  • Qytet: Durres
  • Zone: Array